5 предности при РАН УПИС на Академиите за дизајн во Скала
уписи џолев скала школа дизајн графички мода уикс

5 предности при РАН УПИС на Академиите за дизајн во Скала

1524 Comments off Академии, Инфо

Можноста за рани уписи е нешто коешто може да ви олесни многу во поглед на финансирањето.

Зошто?

Еве и кои се петте предности коишто ги добивате кога се одлучувате на ран упис на било која од Академиите за дизајн:

Пикторграми

1.
ПОПУСТ ОД 400 ЕВРА ДО 15 ЈУНИ

Прва предност за рани уписи е секако попустот. Во оваа рана фаза, местата брзо се пополнуваат токму поради оваа олеснителна околност: попуст од 400 евра за уплата на 20 месечни рати.

2.
ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ

Уште една опција која ќе ви го олесни студирањето е можете да плаќате до 20 месечни рати без камата. Со тоа дополнително си го поедноставувате начинот на плаќање.

3.
СИ „ФАЌАТЕ“ МЕСТО

Со ран упис, местото на Академијата ви е сигурно и загарантирано, а со тоа и едно „гајле“ помалку, затоа што местата се ограничени, а уписите се веќе во тек!

4.
ШАНСА ЗА СТИПЕНДИЈА

Со ран упис, имате шанса да влезете во потесниот круг на студенти кои можат да аплицираат за стипендија и со тоа да добијат и поголем попуст на школарината. Од искуството во минатото, често стипендирани студенти се токму оние од фазата на ран упис.

5.
ПОВЕЌЕ ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА И ПЛАНИРАЊЕ

Штом ќе се запишете, имате повеќе време за подготвување за претстојната година. Програмата и предметите ви се достапни во секое време, а вие ќе можете да си го испланирате периодот според часовите предвидени во програмата. Одмор, плажа, журки, и се дружиме од октомври со полна креативна енергија : )

АКАДЕМИЈА ЗА ГРАФИЧКИ ДИЗАЈН [прочитај повеќе]