Блог » Djolev And The Arts

Скала погоре – три нови академии и нов веб сајт!

By: 1257 Comments off

„Скала“ се проширува за 3 нови академии + нов веб сајт! Од најголемата дизајн-заедница, како одговор на потребите на современиот пазар, прераснавме во образовна институција со широко портфолио од областа

Македонската опера и балет, отворена за студентите на „Скала“

By: 984 Comments off

Студентите од Академијата за моден дизајн, имаа екслузивна можност да влезат „зад сцената” и да посведочат на создавањето на еден костимографски проект -од идеја до реализација.

оглас-за-вработување-скала-џолев

Оглас за вработување

By: 2702 Comments off

Согласно потребите, „Скала“ објавува оглас за проширување на својот тим, односно за вработување на: Административен асистент и Финансиски администратор.

скала школа за дизајн

Среде Скала високо – поклони рој!

By: 3196 Comments off

Продолжуваме со ширење на партнертсвата во областа на креативните индустрии! Со нашиот новпријател Zara Home, планираме низа креативни настани во рамки на академијата за ентериер и продукт дизајн.

скала хакатон

„Скалаџии“ со победничко решение на хакатонот „Технологија во функција на хуманост“

By: 719 Comments off

Од први до трети декември, во новиот коворкинг-простор на „Стартап клуб“ -Скопје, се одржа првиот хакатон за дигитализација на донаторското искуство „Технологија во функција на хуманост“, во организација на  „Ways2Help“

академија-енериер-и-продуктдизајн-зара-хоум-скала-џолев

„Скала“ во стратешко пријателство со „Zara Home“

By: 1790 Comments off

скала-академии-дизајн

15% од студентите на „Скала“ доаѓаат од други академии за дизајн!

By: 974 Comments off

Спроведовме квантитативно и квалитативно истражување на 80 испитаници од актуелните студенти на академиите за дизајн во „Скала“. Анализата од истражувањето ја поделивме на три сегменти: моментален статус, искуство од формално

Оваа есен, во „Скала“: интернационални награди, 6 изложби и еден куп настани

By: 1478 Comments off

Прочитајте за успесите на нашите студенти и ментори, како и случувањата коишто го одбележаа изминатиот период. Вклучивме и дел од многуте активности на нашите ментори и настани од неформален карактер.