EGO DISCO - Дизајн изложба » SKALA School

EGO DISCO – Дизајн изложба

1385 Comments off Инфо, Студенти

„EGO DISCO“ [латински: ЈАС УЧАМ] претставува финална изложба на студентите од Академиите за графички дизајн, визуелни уметности, моден дизајн, ентериер и продукт дизајн при Школата за дизајн и уметност „Џолев и уметностите” во соработка со Институт за дизајн и технологија Скопје, генерација 2020/21.

Затоа што ние сме горди на нашите студенти!
Затоа што е важно дизајнот да биде јавно претставен.
Ве покануваме на најголемата студентска изложба на дизајн.
PUBLIC ROOM // 15 окт. // 20:00

— — —

АКАДЕМИЈА ЗА ГРАФИЧКИ ДИЗАЈН

Стефан Танков, Ана Видеска, Дино Никочевиќ, Андреј Игњатовски, Марија Пејоска, Мартин Николоски, Марио Стефановски, Оливер Алексов, Иван Шапков, Елена Божиновска, Мартина Митревска, Марио Цветковски, Христијан Богоески, Соња Петрушевска, Андреа Николоска.

АКАДЕМИЈА ЗА ВИЗУЕЛНИ УМЕТНОСТИ

Аника Чорбеска, Ана Иљоска, Андреј Павлов, Марко Вилиќ, Магдалена Донеска, Слободан Прочков, Деница Стојкоска, Ива Јованова, Дарко Смилевски, Теодора Костова, Андреа Јовановиќ, Емилија Апостолоска, Драгана Симоновска, Симона Пиперкоска, Марија Павловска, Сара Прилепчанска, Марија Стојанова, Ева Николовска, Магдалена Донеска, Мартинка Стефановска, Елизабета Кацарева, Теона Колевска, Ивана Тасеска.

АКАДЕМИЈА ЗА ЕНТЕРИЕР И ПРОДУКТ ДИЗАЈН

Јанаки Златев, Христина Пешевска, Даниела Ајтова Шатановска, Тамара Најдоска, Голубина Андонова Трајанов, Тијана Тошиќ, Оливера Матакова.

АКАДЕМИЈА ЗА МОДЕН ДИЗАЈН

Бојан Звездаковски, Елена Симјаноска, Теодора Матовска, Кристина Маринчевска, Предраг Трајковиќ, Климентина Дукоска, Верица Наковска, Андријана Павловски, Марко Пешов, Сара Павловска, Лина Павловска, Теа Клинчарова, Тијана Петреска

— — —

Ментори на академии:
Петар Павлов, Зоран Кардула, Дејан Џолев, Влатко Ристов, Aлександар Наумовски, Симона Тасевска, Доротеј Нешовски, Владимир Јанчевски, Дејан Смилевски, Петар Џон, Благојче Наумовски, Јелена Џокиќ, Симона Домазетовска, Небојша Вилиќ, Кристина Крагујевска, Крсто Златков, Никола Узуновски, Гордана Вренцоска, Никола Ефтимов, Никола Булески, Ирина Тошева, ,Александра Јованоска, Александра Новеска, Јовица Мијалковиќ, Јована Јованова, Апостол Тноковски, Илија Паунков

Уписите за генерација 2021/22 се во тек! Прочитајте повеќе на www.djolevandthearts.edu.mk/academy

Ве очекуваме на најголемата студентска изложба оваа година во петте хали на Public Room ♥ 15. октомври • 20:00.

Настанот ќе се одржи според превентивните мерки пропишани од Министерството за здравство.

Ве очекуваме!

ЏОЛЕВ И УМЕТНОСТИТЕ